From Prague to New Jersey

4. 5. 2016

KOMONO ICE

DSC_4796

Včera jsme zašly omrknout nové kolekce hodinek a slunečních brýlí Komono pro jaro/léto 2016. A jak se pro jarní a především letní období sluší, podávala se zmrzlina od Zmrzlináře, která byla mimochodem vynikající. Celá akce tak byla opět inspirující a stylová, jak již u Komono a Freshlabels bývá zvykem. Laťku vždy nasadí hodně vysoko.

No, a co dodat k samotným kolekcím? My bychom si vybraly hned několik modelů, ale ty korkové krásky rozhodně vedou. Prostě, rozhodnout se jen pro jedny, je takřka nemožné, a to platí i u slunečních brýlí.

Rozhodně se na všechny jejich novinky podívejte a když budete mít chvilku, zastavte se ve Slezské ulici alespoň na tu zmrzlinu, protože my tam určitě nebyly naposledy,

BBP.

Yesterday we attended Komono launch of a new watch and sunnies collection for S/S 2016. And that would`t be Komono and Freshlabels to not present the products in their stylish and unusual way. So as a welcome "drink" all the visitors got a free scoop of an ice cream of their choice.
So at the same time there were approx. 40 people standing in front of the place on the sidewalk all enjoying their ice cream and rest was indulging it inside while admiring the new collections. It was very funny watching it. :)

Ok and what to say about the collection itself? Well we definitely found couple favorites, simply fell in love with those cork beauties. They`re just adorable! But it`s almost impossible to choose just one, watch or sunnies, so if we could we would take couple of them immediately. Regarding the watches we both prefer the bigger - men`s - versions but we`d find the spot for some women`s versions too for sure. :)

DSC_4777

DSC_4788

DSC_4789

DSC_4787

DSC_4786

DSC_4779

DSC_4791

DSC_4785

DSC_4797

DSC_4778

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template by pipdig