From Prague to New Jersey

18. 6. 2019

OHLEDUPLNĚ KRÁSNÉ VLASY || LOVE BEAUTY & PLANETKdyž jsem byla v USA poprvé na delší dobu, ihned jsem zaznamenala, že je tu mnohem vyšší vlhkost vzduchu a také jiná voda. Tím, že jsem tu byla v létě a trávila jsem skoro každý den na pláži mi to  naštěstí ještě tolik nevadilo, ale když plážová sezóna skončila, začala jsem to vnímat mnohem intenzivněji. 

Ať jsem se snažila sebevíc, moje vlasy totiž vypadaly permanentně jako bych si je nemyla tak 14 dní (a to i čerstvě po umytí!) a žádný z šamponů, který jsem byla zvyklá používat v ČR nefungoval. Byla jsem z toho trochu zoufalá, protože vlasy jsou jedna z věcí, na které jsem si vždy zakládala a s kterou jsem asi nikdy neměla žádný problém. Mám vlasy husté, nikdy jsem netrpěla na roztřepené konečky, rychle mi rostou a i když jsou rovné jako hřebíky a žádný účes na nich dlouho nevydrží, jsem vděčná za to, že jsou zdravé.

Proto jsem to asi taky řešila ještě mnohem více. Tím, že jsem ale stále pendlovala mezi USA a Prahou, nebylo tolik prostoru začít testovat něco nového. Kromě toho jsem nechtěla jen tak náhodně koupit balení něčeho, co bych po prvním použití zjistila, že stejně nefunguje. 

Když jsem ale začátkem roku přijela a ukázalo se, že už jen tak neodjedu :-), přišel konečně čas se na vlasy zaměřit. Začala jsem studovat místní značky, pročítat hodnocení a také se kromě jiného zajímat o složení, chtěla jsem něco bez parabenů, sulfátů, netestované na zvířatech a s pokud možno přírodním nebo alespoň částečně přírodním složením. V USA jsou teď třeba velkým hitem šampony, které vám namíchají na míru podle toho, jaké máte vlasy a jaké jsou vaše cíle (např. objem, hloubková hydratace, posílení, apod.). Prozatím jsem je ale nezkusila.

Objevila jsem totiž značku Love Beauty and Planet, která se ihned stala mým top produktem ve vlasové péči. Kromě toho, že tedy neobsahuje parabeny, sulfáty ani silikony, je veganská a její obaly jsou navíc vyrobeny z recyklovaných plastů. Všechny ingredience jsou pečlivě vybírány s ohledem na udržitelnost a ohleduplnost k planetě. Jejich kondicionéry jsou vyvíjeny na bázi rychlého oplachování, aby nezatěžovaly vlasy a navíc jste při oplachování šetřili vodu. Krásně voní, což nebudu lhát, je díky obsaženým esenciálním olejům a dalším přidaným aromatům, takže nejsou 100% přírodní, ale to hlavní je, že fungují! Moje vlasy jsou konečně opět lesklé, hladké a mají objem.
Kromě toho, v porovnání s cenou těch na míru míchaných formulí, je toto velmi přijatelné řešení. 

Značka Love Beauty & Planet je navíc, pokud se nepletu, už dostupná i v ČR, takže rozhodně doporučuji vyzkoušet, kromě kvalitních produktů budete mít i lepší pocit, že jste udělali malý krůček nejen ke krásnějšímu já, ale ke krásnější planetě, což je hlavní myšlenkou této značky.
Určitě mi pak napište, jestli jste zkoušeli a jak jste byli spokojení! 

M.

When I first stayed in the US for couple months I immediately realized that it's much more humidity and also different water. As I was spending almost every day at the beach I was not really concern about it but when the beach season was over I started to feel it much more.

No matter how hard I tried my hair looked permanently like unwashed for at least a week and no shampoo I used to have back in Czech worked. I was kinda desperate as hair has always been my strong asset and I've never really have any hair problems. It's strong, thick, no split ends, grows fast and although it's straight so no styling lasts long I'm grateful it's been healthy.

That was probably the reason why I was quite frustrated but as I was traveling back and forth between the US and Prague there was no time to start trying something new. Plus I didn't want to blindly buy full size product which I'd find insufficient after first use.

Since I came back at the beginning of the year and it turned out that I'm not gonna leave any time soon :-), I finally focused on my hair. I started to browse brands available here, reading reviews and I was also concerned about ingredients. I wanted something with no parabens, no sulfates, not animal tested of course and as natural as possible. Big trend now in the US are shampoos custom made according to your type of hair and your hair goals (eg. volume, deep hydration, strengthen, etc.). I haven't tried them yet.

As I've found Love Beauty and Planet that immediately has become my hair care go to product. On top of all things I mentioned above it's vegan brand and its bottles are made from recycled plastics. All ingredients are picked wisely with regard to the environment and sustainability. Conditioners are developed on the base of fast rinsing formula so it wouldn't burden your hair and also safe water. It has nice fragrance which is that one non natural ingredient but the most important thing is that it works! My hair is finally shining, smooth and has some volume. And it's definitely much afordable solution price wise compare to those custom made ones.

Love Beauty & Planet is now available in Czech too so I'd definitely recommend to give it a shot. Besides, not only you will get quality products but you might experience that little feel of satisfaction that you actually did something good for our planet and that is the main idea of this brand.

Let me know for sure if you tried and what do you thing!

M.


SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template by pipdig