From Prague to New Jersey

15. 3. 2019

NÁŠ PRVNÍ PROJEKT || HOME REHAB

Pinterest

Před pár lety, těsně po tom, co jsem dokončila rekonstrukci našeho rodinného domu v Čechách a nastěhovala se, říkala jsem si, že už se do žádné další rekonstrukce pouštět nebudu.
No, nikdy neříkej nikdy, že? :-)

A tak se v USA pouštíme s přítelem do prvního společného projektu týkajícího se bydlení. Čeká nás koupelna v patře, a tak se můj Pinterest aktuálně zaplnil těmito obrázky. Asi z toho lehce dokážete vyčíst můj styl - čistý, minimalistický, světlý.
No, musím říct, že Američanům minimalismus příliš blízký není :-), na druhou stranu mají rádi otevřené prostory a věci funkční a pohodlné. Takže se z toho dá často vytvořit velmi příjemná kombinace.


Few years ago, right after I finished remodeling our family house back in Czech and moved in, I said to myself that I won't reconstruct ever again.
Well never say never, right? :-)

And so there it is, our first couple home project with my boyfriend here in the US. Object of interest is 1st floor bathroom so my Pinterest is overloaded with these pics at the moment. I think it's pretty easy to read my style out of them - fresh, minimalist, bright.
Well Americans are not exactly minimalists :-) but on the other hand they like big open spaces and functional comfy things. So I think we make it work very well.

Pinterest


Moje představa byla víceméně jasná. Bílá barva a kombinace přírodního kamene a světlého dřeva či bambusu. Chvíli jsem si tedy pohrávala i s myšlenkou výrazné, vzorované podlahy, která je typická pro newyorské byty, Španělsko nebo třeba Mexiko, ale nemohli jsme najít nic, co by se nám úplně líbilo zkombinovat s tím na stěnách, a tak vyhrál přírodní kámen. V mezičase, co jsem připravovala tento článek, jsme tak už stihli téměř vše nakoupit a já už se nemůžu dočkat naší nové koupelny ve světlém mramoru, která se začne klubat příští týden.

Musím říct, že mě hodně inspirovaly IG posty od @luciedostal (určitě k ní mrkněte), a tak ačkoliv nejsem třeba až tak velký fanda takových těch zabudovaných skříněk se zrcadlem a mám raději klasická zrcadla, jsem právě na tuto skříňku přesto kývla (v USA je to hodně běžné) a vybíráme v těchto vodách, protože nám to dá možnost úložného prostoru na věci, které v koupelně potřebujete, ale nechcete je nutně mít vystavené neustále na očích. Navíc to usnadní úklid a koupelna bude zároveň stále působit čistě, jako malé wellness, kam se budete vždy těšit na zasloužený relax. 


My idea was more or less clear from the beginning, white color and combination of natural stone and natural wood or bamboo. Although for a lil while I was playing with the idea of patterned floor which is typical for New York, Spanish or Mexican homes but we couldn't really find anything we'd like to combine with it on the walls and so the natural stone was the winner. Before I finished this article we've got already almost everything and I can't wait to see our new white marble bathroom in next couple weeks.

I have to admit that I've been inspired by posts by @luciedostal a lot (definitely worth checking her out) and so although I'm not quite a big fan of recessed medicine cabinets and prefer classic on-the-surface mirrors, I decided to give it a chance and we're actually picking the recessed one (which is quite common in USA) as it's going to give us an option to store everything you need to have around but you don't necessarily need to display it. It also going to simplify cleaning process and the bathroom will still look like a little wellness SPA where you'll be looking forward to enjoying your  time and relax. 
SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template by pipdig