From Prague to New Jersey

26. 10. 2020

HOME OFFICE POHODLNĚ

Někdo vnímá možnost práce z domova spíše jako nutné zlo. Já jsem před časem na podobné téma psala článek, mrkněte na něj tady. Ten se týkal spíše toho, jak si home office lépe naplánovat a udělat si ho příjemnější a hlavně produktivnější. 

Jedním z bodů byl i domácí dress code. Téma možná pro někoho mimo mísu, ale ono zůstávat téměř půl dne v pyžamu, to rozhodně ještě nikomu nepomohlo. I když neříkám, že jednou za čas to není příjemná záležitost. 

Během té doby, se spousta lidí dostala do situace, že pracují z domova a není to vlastně žádný problém. Vychytaly se věci, které se na začátku mohly zdát jako problém. Takže porady a osobní pohovory, které probíhají online nejsou žádnou výjimkou. Tím tedy navazuji na to, že dodržovat nějaký dress code je nutné i v domácích podmínkách. Nehledě na to, že budete mít úplně jiný pocit, když se ráno obléknete do něčeho pohodlného, ale stále s kapkou formálnosti.

Kdo se tedy z kanceláře opět přesunul do pohodlí obývacích pokojů a pracoven, mám pro vás pár tipů, co si obléknout, abyste se cítili pohodlně, ale stále byli "pracovně naladěni".

Do půli těla

Pokud vás čeká online porada s kolegy nebo jakýkoli videohovor, ze kterého bude vidět jen polovina vašeho těla, zaměřte se na ni. Zvýrazněte ji! Jedním z trendů této sezóny jsou límečky. Malý detail, který dokáže rozbít celý outfit. 

Neformálně

Už párkrát jsem psala, že jsem košilový typ. Nosím je ráda nejen do práce, ale také doma. Samozřejmě je košile a košile. V případě práce z domova klidně sáhněte po ležérní variantě. Oversize střihy se postarají  o vaše pohodlí. 

Kalhoty

Volnější střihy typu baggy nebo slouchy (už jsme také psaly tady), jsou ideální volbou. Skvěle je doplníte již zmíněnou košilí nebo jen basic trikem. Po práci přes sebe přehodíte sako a můžete od stolu vyrazit rovnou na příjemnou procházku.

1. Koženkové kalhoty, 2. Úpletové kalhoty, 3. Modré džíny slouchy, 4. Černé džíny slouchySHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template by pipdig