From Prague to New Jersey

22. 9. 2020

PODZIMNÍ LÍČENÍ || FALL MAKEUP TIPS


Babí léto si poslední dny užíváme plnými doušky, ale co si budeme povídat - podzim klepe na dveře. To je ideální doba na obměnu a menší kontrolu naší kosmetické taštičky. Léto je většinou ve znamení minimalistického líčení, protože v parných letních dnech neustále opravovat make-up, to prostě nechceme. Takže právě nastává čas, kdy si můžeme užívat všechny tyhle naše poklady. Ale stále - všeho s mírou!

První věcí, kterou teď používám celkem často je paletka očních stínů Deluxe Metals od Barry M najdete ji tady. Pro mě ideálně splňuje vše právě pro podzimní líčení. Paletka deseti třpytivých stínů se sytým pigmentem. Nepráší a velice dobře se s ní pracuje. Ráda ji také využívám jen na jemné linky, které jsou často mou rychlou záchranou.


Jestli na něco v poslední době nezapomínám je to určitě obočí. Víte, že je to velký trend několika posledních let, který se poměrně často řeší. No, ani se nedivím. Je pravda, že jakákoli úprava, kterou s obočím uděláte, dokáže ihned změnit celý obličej. Nějakou dobu už proto chodím na laminaci obočí. Nejen že je pro mě ráno každá minuta dobrá, ale navíc se mi výsledek této metody líbí. A vůbec - jsem spíše zastáncem menších a rychlých úprav, kdy obočí ve finále působí hlavně přirozeně. Doby trhání do úzkých linek jsou už dávno pryč. A doufám, že už se ani nevrátí.


Osvědčené produkty na obočí jsou za mě tyto tužky Benefit. Používám obě už dlouhou dobu. Ta silnější - Brow Contour Pro (tady) je vtipnější verzí té, kterou si jistě budete pamatovat jako propisku, kterou jsme používali ve škole. Tohle je konturovací tužka, která obsahuje světlejší odstín, tmavší odstín, korektor a rozjasňovač. Multifunkční produkt. Šetří čas, peníze a místo. Osvědčilo se mi začít s nejsvětlejším odstínem a postupně při líčení přecházet k tmavšímu. Pro definování kontur aplikuji korektor, který jemně rozetřu. Na závěr použiji rozjasňovač nadočnicového oblouku a rozetřu směrem ven. Oba odstíny a vlastně komplet celá tužka (4v1) je opravdu skvělým pomocníkem pro vytvoření přirozeného obočí, příp. jen k úpravě nedokonalostí. Dobře se s ní pracuje. Není příliš tvrdá, ale neřekla bych, že ani moc měkká. Na rozdíl od Precisely, My Brow, která má v sobě i kartáček na rozčesání obočí, tak ta je za mě o něco tvrdší a při práci s ní musím více přitlačit. Každopádně je to taková stálice. Mám ji v odstínu 2.5 a používám ji opravdu každý den. Jen na doladění a dokreslení menších míst, kde chloupky chybí nebo nejsou tolik výrazné (najdete tady).
Na závěr vždy používám gel na obočí, kterým už jen chloupky lehce rozčeše a hlavně zafixuje. Tenhle je také od Barry M Take A Brow (tady). Má menší kartáček s hustými štětinami, se kterým obočí opravdu skvěle drží.

Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jak vypadá to vaše podzimní líčení, a pokud máte tipy na nějaké kosmetické novinky, o kterých bych měla vědět, tak sem s nimi.

N.SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blogger Template by pipdig