ABOUT US       DAILY LOOK       INSPO       TRIED-AND-TRUE       CLOSET       CONTACT

17. 7. 2017

ANDALUSIA

SS1

Dnes vás trochu zahltím. To jsem ale slibovala. :-) Roztřídila jsem fotky z dovolené a protože jich je opravdu strašně moc, rozhodla jsem se udělat takové foto reporty dva. Myslím, že je o co se podělit a věřím, že spousta z vás třeba ještě plánuje dovolenou nebo jen prodloužený víkend a tohle by vás určitě mohlo minimálně navnadit. Takže, kdo z vás se chystá na jih Španělska, přesně tedy do Andalusie - jste tu správně.

Zjistila jsem, že by ze mě měli radost všichni nadšenci a pěstitelé kytek, palem a všeho co se alespoň trochu zelená. Dost možná ještě balkónáři. Jestli je vůbec někdo takovej. No, teď určitě. Já! Protože mě nepřestaly ani na chvilku udivovat všechny ty úzké uličky, které jsou tak typické pro tyhle země s balkóny o rozloze jednoho metru čtverečního, na kterém bylo kytek, jako v celém mém bytě. Přesně takových fotek mám stovky.

Dneska je to taková magická trojka. Motril - Málaga - Marbella. Ze všech míst, kde jsme třeba jen stihli zastavit a vykoupat se nebo se jen projít, je určitě moje srdcovka Málaga. Je to nádherné přístavní město na jihu Španělska. Žije zde téměř devět set tisíc obyvatel a vzhledem k ideální poloze - letiště, moře - je zde i mnoho turistů a zase beru jako velké plus, že se sem dá opravdu zajet třeba jen na prodloužený víkend. A všem musím říct, že jsem z Malagy byla nadšená, takže doufám, že to nebyla moje poslední návštěva. Marbella byla jednou z dalších zastávek. Bohužel jsme tady strávili jen pár hodin, ale úplnou náhodou si vybrali snad tu nejhezčí část, kterou bylo Staré město. Chvilkama jsem si říkala, že přesně takhle se musí cítit cizinec, když přijede do Prahy a dostane se do těch malých uliček, které nemají konce a i když jste si téměř jistí, kam jdete, nikdy tam nedojdete. V tomhle případě to bylo určitě dobře, protože bychom asi nikdy neobjevili tolik krásných míst, kaváren a restaurací. A balkónů. :-)

Mrkněte na fotky a nechte se unášet na vlně krásného počasí, úžasných míst a dobrého jídla.

N.

Today post is full of pictures. But I warned ya. :-) I've sorted the pictures from my vacation and because there's so many of them I've decided to put them into two photo reports. I believe that it's really worth to share and many of you are maybe still planning a summer trip or weekend so this could definitely draw your attention. Those of you who are thinking South of Spain, Andalusia specifically, keep reading.

I think that I'd be very popular at all planters, palm tree growers and all green plants. And also "balconies" if anyone like that even exists. Well I know at least one. Me! Because all the time I was so amazed by all those narrow streets so typical for these countries, with the one square meter balconies with as many plants as in my whole apartment. I have hundreds of pictures with them. 

I'd say it's a magical trinity today. Mortal - Málaga - Marbella. From all those places we have visited, I fell for Málaga the most. It's beautiful seaport at the South of Spain with almost 900 thousands inhabitants and thanks to the ideal position - airport, sea - also with many tourists. And I think that one big pro is that you can easily go there for an extended weekend. I really fell in love with Malaga so I hope that was not my last visit there. Another stop we made was in Marbella. Unfortunately we had only couple hours but we have picked probably the most beautiful part, the Old Town. I was telling myself that tourists coming to Prague must feel exactly the same when walking those narrow and never-ending streets thinking they know where they're going but never actually get there. In this case it was a good thing because we wouldn't discovered so many amazing places, cafes and restaurants as we have. And balconies. :-)

So have a look at the pictures and let yourself dream a bit about the sun, beautiful places and delicious food.

N.

IMG_1326

DSCF9442
Santuario de Nuestra Señora dela Cabeza ve městě Motril.

DSCF9490

DSCF9592
Málaga - aréna na býčí zápasy. || Málaga - bullfighting arena. 

DSCF9564
Málaga.

DSCF9643
"Malá jednoruká dáma" - jinak používaný název pro tuto katedrálu v Malaze. Říká se jí tak proto, že  podle původních plánů měla mít dvě věže, ale z důvodu nedostatku financí má pouze jednu. Každopádně na kouzle jí to neubralo. || "Little one-armed lady" - that's another name of this cathedral in Malaga. It was named after the original plans where there should have been two towers but because of the money issues, it ended it up with just one.

DSCF9649
Uličky Malagy. || The streets of Malaga.

DSCF9593

DSCF9654

DSCF9677
Pláž v Esteponě. || Estepona beach.

DSCF9575

DSCF9722

DSCF9704
Tuhle fotku jste už mohli vidět i na mém instagramu. Je asi jedna z mých nejoblíbenějších. Old town Marbella. Zajímalo by mě, kdo tu bydlí... || You could have seen this pictures on my Instagram already. It's definitely one of my most favorites. Old Town in Marbella. I wonder who lives there...

DSCF9713

DSCF9716
Sangrii si Španěl prý jen tak nedá. No, a k obědu už vůbec ne. Nejlevnější pití, které vzniklo hlavně proto, aby se lidi v baru co nejrychleji opili. :-) Tak nevím. Každopádně já jí na chuť přišla docela rychle. || They say that Spanish don't drink Sangria. And especially not with the lunch. The cheapest drink originated mostly to let people get drunk quickly in the bars. :-) Well, I don't know. But I started to like it quite easily.

DSCF9721

IMG_1849
Novus beach bar. Tyhle bary přímo na pláži prostě měli své kouzlo. Jen se večer ten západ slunce už hůř fotí. || Novus Beach Bar. Those beach bars had its charm for sure. But it's little bit complicated to capture the sunset on the picture after sitting there for a while.

DSCF9742
Love is in the air.

IMG_1482
BBP Soul Sister - Project Rehab.

3 komentáře:

  1. Nikolko, nádherné fotečky, moc ti to sluší. Je vidět, že sis dovolenou pořádně užila... a měla bys jezdit častěji, abychom se mohli více kochat.

    OdpovědětVymazat
  2. Nikolko nádherné fotečky a docela počteníčko :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Krásná místa a pěkné fotky.

    OdpovědětVymazat