ABOUT US       DAILY LOOK       INSPO       TRIED-AND-TRUE       CLOSET       CONTACT

24. 7. 2017

ANDALUSIA 2

DSCF9859

Krásné ráno všem,

mám pro vás můj druhý a poslední dovolenkový článek, takže kdo z vás nečetl, anebo by si chtěl připomenout a pokochat se tou první dávkou španělské Andalusie, může tady.

Dnes bych vám ráda ukázala pár fotek z Granady. Města, které leží na úpatí pohoří Sierra Nevady, a také několik vesniček, které jsme mezi horami projeli. Někdy to bylo až neskutečné. Jet skoro krokem, pod sebou mít stovky metrů hluboký sráz, držet se pevně sedačky a čekat, co se objeví za další zatáčkou. Tohle je přesně ta jízda, kdy se musím soustředit jen na sebe a stává se ze mě němý spolujezdec. No, nedělá mi to dobře! Každopádně, každá další zastávka, která následovala, byla vždy odměnou. Malé bíle vesničky plné krámků s místními specialitami a lidmi, které by tu sotva kdo čekal. Jak jsem psala posledně Málaga a Marbella jsou města, která mě nadchla, ale vesnice, které jsou rozesety po Sierra Nevadě byly na jednu stranu plné života, ale i klidu. Byla tu cítit ta pohoda a polední siesta tu pro mě konečně dostala ten pravý význam.

Jestli někdo z vás bude mít tu možnost a třeba tu klikatou cestu do hor snáší stejně špatně jako já, tak i přesto doporučuji, protože pokud budu mít ještě možnost, zopakuji si to znovu. Auto jsme měli půjčené jen na dva dny a byla spousta dalších míst, které jsme chtěli vidět, ale bohužel jsme to nestihli. I tak jsem strašně ráda za to, co všechno jsme měli možnost vidět, protože tahle část Španělska byla nádherná. 

Mrkněte na to!

N.

Good morning everyone,

this is my second and last vacation post so those who didn't read the first one or just want to remind and enjoy the first part once more, you can read it here.

Today I'd like to show you a little bit of Granada. City that lies at the foot of the Sierra Nevada mountains and also couple villages that we've seen on the road. Sometimes it was almost unbelievable. Driving slowly, having hundreds of meters deep underneath, holding your seat tight and waiting what is going to pop up behind the next curve. That's exactly the ride that I need to focus on myself only and I become a silent co-driver. Well it really makes me feel bad! But I was feeling better  with every stop we made. Small white villages full of little stores with local food and people you would not expect to be there were my reward. As you could have read in my previous post I definitely fell for Málaga and Marbella but those villages in Sierra Nevada have its own charm. They're full of life but also very peaceful. You can feel it in the air and I must say that thanks to them I now understand the meaning of siesta.

If any of you will have the chance I highly recommend you to go as if I'll have another chance I will definitely go back. We had the car rented just for two days and it was so many places that we wanted to visit but it was not enough time. But I'm so happy for all that we've seen because this part of Spain was just beautiful.

Check it out!

N.

DSCF9799

DSCF9751
Pohled na ulice Granady. || Streets of Granada.

DSCF9746
Granada je město plné pomerančovníků. || Granada is full of orange trees.

DSCF9763
Pevnost Alhambra. Jedna z největších památek celé oblasti. || One of the most famous monument in the whole area. Alhambra fortress.

DSCF9749

DSCF9768

DSCF9771

DSCF9772

DSCF9785
Trhy a uličky staré muslimské čtvrti jsou stále plné orientální minulosti. || Markets and streets of old muslim district are still full of Oriental past.

DSCF9777

DSCF9802
Část pohoří Sierra Nevada. || Part of the Sierra Nevada mountains.

DSCF9811
Pampaneira. Jedna ze tří "bílých" vesnic, které jsme v horských výškách viděli. || Pampaneira. One of the three "white" villages that we have visited.

DSCF9824

DSCF9823

DSCF9871

DSCF9872

DSCF9875
Trevélez. Vesnice, která je rozdělena na několik částí, kdy rozdíl v nadmořské výšce mezi první a poslední částí je 200 metrů. Takže procházka to byla pěkná. Bála jsem se, kdy si vyrazím zuby. Každopádně není problém tady v podobných ulicích potkat partu místních na koni. || Trevélez. Village that is divided into several parts where the difference in altitude between the first and the last part is 200m. So it was quite a walk and I was scared of falling down. But you can easily meet locals on the horses. 

DSCF9897

DSCF9954
Spain.

3 komentáře:

  1. Moc krásné fotečky :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Bomba...jedu do Andalusie. Krásné fotečky.

    OdpovědětVymazat
  3. Nikolko, taková vejška!!!

    OdpovědětVymazat