ABOUT US       DAILY LOOK       INSPO       TRIED-AND-TRUE       CLOSET       CONTACT

21. 4. 2017

PURPLE RAIN

Code

Vůně je pro nás ženy takovým neviditelným podpisem, který můžeme na rozdíl od toho psaného měnit dle libosti. Dokážeme tak klidně každý den nosit nejen jiné jméno, ale téměř i jinou podobu, protože parfémy a vůně všeobecně máme spojené se strašnou spoustou vjemů a vzpomínek, které právě jejich složení dokáže vyvolat.

Stává se mi dost často, že mi voní více pánské vůně nebo si alespoň vybírám ty dámské, ve kterých mají zastoupení složky připomínající spíše typické složení pánských vůní. Velkou stálicí je proto v mém parfémovém koutku rozhodně Bottega Veneta, ke které se pravidelně vracím a musím říct, že je asi mým největším favoritem z těch, které jsou běžně dostupné v parfumériích. Dost podobně to mám s vůní Gucci Eau De Parfum II, která je ovšem spíše pravým opakem, protože se jedná o ovocno-květinovou vůni. Teda žádný bolehlav, prostě taková elegantní, příjemná vůně. Mohla bych jmenovat ještě pár dalších, ale tohle jsou opravdu dvě, které už používám několik let. Samostatnou kapitolou by pak byly Byredo vůně, kterým jsme jistě nejen my dvě s Martinou, opravdu propadly.

Občas mám ovšem náladu vyzkoušet něco úplně nového, a proto jsem na letošní jaro sáhla právě po parfému Giorgio Armani Code Cashmere, který je novinkou tohoto roku a upřímně musím říct, že i když se jednalo o volbu téměř naslepo, tak jsem příjemně překvapená. Jedná se o poměrně intenzivní vůni s opravdu dlouhou výdrží, která je na začátku spíše sladší, ale později se velice půvabně rozvoní a vyniká tak mandlové mléko, které je srdcem této vůně. Řekla bych, že právě na jaro je ideální volbou, i když nejsem moc velký zastánce takového škatulkování, co je vhodné do určitého období a co naopak ne. Většinou se řídím tím, na co mám právě náladu a o čem jsem přesvědčená, že můj den provoní v těch nejlepších tónech, ale určitě u toho také myslím i na to, že úplně nechci, aby v těch největších vedrech padli všichni v mém okolí. No, některé vůně podobné schopnosti mají. :-)

Armani Code Cashmere určitě stojí za vyzkoušení a milovnice sladších tónů s výraznější intenzitou si jistě přijdou na své. Ani já jsem se tentokrát nespletla a určitě se budu k této vůni vracet.

Jak jste na tom vy? Máte občas taky podobné záchvěvy a pořídíte si něco jen na základě recenzí a doporučení? Ještě by mě zajímalo, jaké vůně mají u vás čestné místo a vy se k nim i po letech vracíte? Dejte nám vědět do komentářů.

N.

Code2

code3

1 komentář:

  1. Nikolko, diky za typ. Armani Code Cashmere voni pekne, dlouho vydrti a je si v zakladu podobny s Armani Code. Momentalne pouzivam lehci letni limitovanou verzi Code, a to Turquise. L.

    OdpovědětVymazat