ABOUT US       DAILY LOOK       INSPO       TRIED-AND-TRUE       CLOSET       CONTACT

1. 3. 2017

WE CAN!...CAN WE?

DSC03051

Dobré ráno,

máme tu první březnový den a ten ve mě vždy evokuje jaro. I když se stává, že nás počasí v březnu ještě někdy pěkně potrápí, zkrátka jakmile je leden a únor pryč, nastává pro mě oficiálně jaro.
Strašně se na něj těším! Už odkládám kabáty a opět se se svými holími kotníky necítím na ulici totálně mimo. :-)

Začátkem února jsme vám nicméně psaly o únorové výzvě, kterou vyhlásila Bára z blogu Detox chutně, do které jsme se zapojily. Výzva spočívala v tom, dostat se opět do formy a protože se nás s podobnou myšlenkou sešlo celkem hodně a platí, že víc hlav, víc ví a navíc (minimálně) ve dvou se to lépe táhne, vznikla z toho tato společná výzva, která nám měla pomoci nejvíce asi ve vzájemné motivaci v námi stanovených cílech vytrvat.
Výzva zahrnovala úpravu jídelníčku a alespoň 30min cvičení denně. Obecně se s Nikolou snažíme stravovat zdravě a pravidelně cvičit, ale samozřejmě, že se člověk občas nehlídá tak moc, jak by chtěl nebo je občas línější a ke cvičení se ne a ne vyhecovat.
Pokud budu mluvit jen za sebe, prvních 14 dní za mě bylo opravdu super, dokázala jsem se vykopat z postele ráno o 45min dřív, zacvičit si, hodit sprchu, nasnídat se a vyrazit do práce se super pocitem, že dělám něco pro sebe. Domácí trénink jsem doplnila svými pravidelnými lekcemi twerku a dancehallu a s Nikolou jsme se domluvily, že ve fitku zkusíme nějaké nové skupinové lekce, abychom si rozšířily obzory a aktivovaly tělo novými cviky, na které naše svaly nejsou tolik zvyklé.
Navíc jsem najela opět na krabičkový režim a připravovala si jídlo na následující dny předem. A už po těch dvou týdnech jsem se cítila mnohem lépe.

Anet_WS1

Druhé dva týdny už tak růžové nebyly. Nějak se to ze všech stran sešlo a nastalo pro mě docela hektické období, spojené hlavně s nedostatkem odpočinku a spánku. Pokud tělo nemá prostor a čas na regeneraci, samozřejmě se to na něm projeví. U mě asi nejvíce na energii, především na ranní cvičení. V práci se mi navíc občas stane, že tam musím být už před 7 hodinou ranní, což pro mě znamená vstávání kolem 5:00 hod. ráno. To samo o sobě nezní až tak zle. Strašidelně zní, pokud usínáte ve 2:00. :-)
Díky pracovnímu režimu se mi i trochu rozhodilo stravování. Především v pravidelnosti a přípravách jídla na několik dní dopředu.
Jediná záchrana pro mě byla, že mám zhruba právě od poloviny února tréninky s Anet Antošovou na  další taneční show, která se koná už tento pátek 3.3. v rámci FIGHT NIGHT v Karlových Varech. Díky tomu (a lekcím) jsem měla zajištěnu pravidelnou (a věřte mi, že velmi výživnou) dávku pohybu. Jinak se obávám, že bych dnešní článek psala v poněkud jiném psychickém (i fyzickém) rozpoložení. Jsem unavená, ano

IMG_8826

Jaký je tedy vlastně závěr? Noo, řekla bych 50:50. Nemyslím si, že bych zhubla, tělo se, i přes zvýšenou zátěž, začíná pomalu tvarovat. Proto si říkám, že si výzvu protáhnu i do března.
Všechno je totiž hlavně v naší hlavě, to ostatní už přijde samo. Takže je to o tom si říct, že to prostě udělám a za tím si pak jít. A pokud na cestě občas klopýtnete, nesmí vás to rozhodit. Jsme lidi, to se stává. Takže šup šup na bikini body!! Pro mě bude rozhodně největší výzva více odpočívat a spát. To je priorita No. 1!

PS: Jo, takže proto zavírám počítač v 1:57 hod., že jo?! :-)

A co vy? Jak jste na tom s probouzením se ze zimního spánku? Hlavně s úsměvem, ano? Na to nezpomínejte.

M.

Žádné komentáře:

Okomentovat