ABOUT US       DAILY LOOK       INSPO       TRIED-AND-TRUE       CLOSET       CONTACT

4. 1. 2017

TOP PLACES VOL. 1

1. Café Jen., Kodaňská 37, Praha Vršovice - jedno z prvních míst, kam jsme začaly chodit, a to dokonce už v roce 2015. Je to malinká, ale neskutečně útulná kavárna, o víkendu bez rezervace máte ráno dost často problém chytit místo, ale na ty jejich snídaně se vyplatí počkat. Každý víkend připravují novou kombinaci. A vždy je to opravdu lákavé. V létě navíc funguje venkovní zahrádka, takže si můžete dopřát výbornou kávu na čerstvém vzduchu. Ideální místo, kde začít den. Nyní zde probíhá rekonstrukce a jistě se máme na co těšit. Kavárna by měla být během ledna opět v provozu.

IMG_2884

2. Cacao Prague, V Celnici 4, Praha 1 - sem si chodíme užívat jejich brunche a především pak naši oblíbenou Acai s banánem a domácí granolou. Navíc je to v centru, takže se tam scházíme poměrně často, protože je to takové strategické místo, když potom obě někam pokračujeme, ať už společně či máme každá svůj vlastní plán.

food_love1

3. Kavárna Místo, Bubenečská 12, Praha 6 - když jsme objevily tohle Místo, Martina se úplně zaradovala, že se konečně v Dejvicích otvírají takové sympatické podniky. Dlouhou dobu totiž v téhle části Prahy nic zajímavého nebylo. Rády se tu čas od času sejdeme, protože jsme si tyto prostory zamilovaly. Krásný světlý design, kvalitní káva a moc dobré a zdravé jídlo. Třeba taková sázená vejce či pohankové palačinky jsou vážně TOP!

DSCF1043

4. Kavárna co hledá jméno, Stroupežnického 10, Praha 5 - tohle místo vzniklo na místě bývalé truhlárny a je, řekly bychom, velmi netradiční. Součástí je galerie, ateliér pro umělce a velký dvůr. A dát si zde můžete výběrovou kávu, čaj či domácí dobroty. Snadno zde ztratíte pojem o čase a zapomenete, že jste v centru města. Oprýskané cihlové zdi a bar z masivního dřeva k tomuto místu zkrátka patří, takže pokud jste fandové tohoto stylu a máte alespoň trochu hipsterskou duši, zamilujete si to tu.

IMG_4722

5. SIGNATURE store & cafe, Tusarova 31, Praha Holešovice - je dalším z projektů party, která má na svědomí Kavárnu co hledá jméno, ale díky většímu prostoru šli ve svých plánech ještě dál. Místo rozdělili na dvě části, v jedné zřídili kavárnu s nabídkou čerstvě pražené kávy a domácích polévek a koláčů a v druhé potom koncept store, který nabízí výrobky originálních značek, udržitelné módy a interiérového designu od evropských návrhářů. Každý týden se můžete zastavit na live Dj’s, výstavy či zajímavé workshopy.

DSCF5241

1 komentář: